Menu
MAJK SPIRIT

MAJK SPIRIT

Michal Dušička (* 28. srpna 1984, Bratislava), známý pod uměleckým jménem Majk Spirit je slovenský rapper a člen skupiny H16. V roce 2011 vydal svoje první sólové album Nový človek. V roce 2012 získal ve slovenské anketě Slávik dvě ocenění, objev roku a nejlepší videoklip roku. O rok později se také stal vítězem ocenění MTV Europe Music Awards v kategorii Best Czech and Slovak Act.

První informace o chystaném sólo projektu se objevily v březnu 2010. Album nakonec vyšlo 11. listopadu 2011, jako hosté se na albu objevili Nironic, Orion, Delik, Cigo, Otecko, Celeste Buckingham, Supa, DNA a Suvereno. O produkci se postarali Billy Hollywood, DJ Mad Skill, Emeres, DJ Wich, KMBL, Majestic, Grimaso, Viktor Hazard a Sik. Videoklip ke skladbě "Hip-Hop" se dostal ven 16. listopadu a potom získal Slavíka za nejlepší videoklip roku 2011. Majk Spirit, kromě ocenění za nejlepší videoklip roku, získal i ocenění Objev roku a součástí programu bylo i jeho krátké vystoupení.

Třetí video k skladbě "Sen" mělo premiéru v lednu a byla hraná i v radiích - v posledním týdnu roku 2011 se umístila na 46. místě nejhranějších skladeb v slovenských rádiích. 14. února mělo premiéru další video ke skladbě "Ja a ty". Ve videu se objevila herečka Kristína Svarinská. Skladbu produkoval Grimaso, hostuje v ní zpěvačka Celeste Buckingham známa ze soutěže Česko Slovenská SuperStar (2011) a byla další ze skladeb hraných v slovenských rádiích - umístila se v 12. týdnu na 48. místě mezi nejhranějšími skladbami v slovenských rádiích. Pátý videoklip k albu byl udělaný ke skladbě "Hľadám pravdu" a šesté video k skladbě "Ženy treba ľúbiť" mělo premiéru 22. dubna 2012. Album bylo oceněno platinovou deskou a prodalo ho víc jak 10 000 kusů

V roce 2015 vydal dvě alba nazvaná Y White a Y Black. Na obou albech si k sobě přizval zástupce mladší generace českých i slovenských interpretů, jako jsou Ben Cristovao, Ewa Farna, Barbara Weiss, Ego, Ektor a další. Nejznámější písní z těchto alb je Primetime, která ma na YouTube vice než 15 milionu zhlédnutí.

Vybrané ocenění a nominace:

01MTV Europe Music Awards: Best Czech and Slovak Act (Vítězství)

02Radio_Head awards: Nejlepší album v kategorii Hip-Pop, Rap a R&B (Nový člověk - 2011)

03Slávik: Zpěvák roku (nominace) a Hit roku (Ženy treba ľúbit)